English
دانشگاه حضرت معصومه(س) قم
دانشگاه حضرت معصومه(س) قم
سردار یکتا در اولین سالروز تدفین شهدای بی نشان دانشگاه حضرت معصومه(س): 37 سال پیش، جبهه، دانشگاه ما بود ولی امروز دانشگاه جبهه شماست

مراسم گرامیداشت یاد و خاطره شهدای بی نشان دانشگاه حضرت معصومه(س) با عنوان "تا وصال" به مناسبت اولین سالگرد تشییع و تدفین پیکر مطهر دو شهید گمنام در این دانشگاه، با حضور مسئولان بسیج اساتید و بسیج دانشجویی استان قم، حجت الاسلام و المسلمین آخوند زاده رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، اساتید و دانشجویان در سالن همایش های دانشکده علوم انسانی برگزار گردید و به این واسطه اردوهای راهیان نور دانشگاه های استان قم آغاز شد.

سردار حاج حسین یکتا، مسئول بنیاد فرهنگی خاتم‌الاوصیا(عج) با حضور در این آرامش و آسایش کنونی را مدیون خون شهدا دانست و گفت: این جمله شعار نیست بلکه واقعیتی است که با رخ داد های اخیر برای نسل های جدید ملموس تر شد.
وی  با اشاره به اثرات وضعی حضور شهدا در دانشگاه ها اظهار داشت: این دو شهید قطعا به حکمتی در این دانشگاه دفن شده اند و هرکه بتواند از حضور این دو بزرگوار بهره مند شود، رستگار است چرا که آنها با مجاهدت های خود برای انقلاب و ایران، جزء استخوان هایشان چیزی از جسم شان باقی نمانده و عظمت روحشان دنیا را فراگرفته است و نباید آنها را فقط برای لحظات سخت زندگی بخواهیم. باید قدر این شهدا را بدانیم چون این عزیزانند که ما را به امام زمان(عج) می رسانند.
وی در پایان سخنان خود خطاب به دانشجویان بیان کرد که در زمان جنگ، جبهه، دانشگاه ما بود ولی امروز دانشگاه جبهه شماست و شما افسران جنگ نرم هستید و راهیان نور هم دانشگاهی است که به گفته امام راحل دارالشفاء عاشقان و عارفان است و بهتر است برای یکبار در زندگی به این دانشگاه سفر کنید.


حجت الاسلام و المسلمین آخوند زاده با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، در سخنانی به ویژگی های شهدای گرانقدر اشاره کردند و اظهار داشتند: شهدا کسانی اند که در این فضای رنگارنگ دنیا، امورات دنیوی را کنار زدند، مسیر درست را شناختند و برای حفظ ارزش های انقلاب جان خود را در طبق اخلاص گذاشتند و فقط به دنبال رضایت خدا بودند.
وی افزود: از زمانیکه میهمان این دو شهید بزرگوار هستیم حال معنوی خوبی دانشگاه را فرا گرفته و برگزاری این یادواره شهدا، فضای دانشگاه را عطر آگین کرده است و امیدواریم با میزبانی از آنها بتوانیم راه آنها را دنبال کنیم.

این یادواره که به همت بسیج دانشجویی دانشگاه حضرت معصومه(س) برگزار گردید با تشییع نمادین شهید و شعرخوانی مجید تال از شاعران برجسته کشور و همچنین تجلیل از خانواده های معززشهدای مدافع حرم به خصوص خانواده شهید بزرگوارعلیدوست، اولین شهید مدافع حرم استان قم، همراه بود.


نشانی: قم - بلوار الغدیر - روبروی ورزشگاه یادگار امام - دانشگاه حضرت معصومه (س)

تلفن:02532012

کد پستی: 3736175515 شناسه ملی: 14002794966   صندوق پستی:145-37115   دورنگار:02533209050

پست الکترونیکی: info@hmu.ac.ir

تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه حضرت معصومه(س) می باشد

دانشگاه حضرت معصومه(س) قم - - سردار یکتا در اولین سالروز تدفین شهدای بی نشان دانشگاه حضرت معصومه(س): 37 سال پیش، جبهه، دانشگاه ما بود ولی امروز دانشگاه جبهه شماست